OGRODZENIE BETONOWE

Ogrodzenie betonowe

Ogrodzenie betonowe

Ogrodzenia betonowe są bardzo popularne. Zwykle wykonuje się je z prefabrykowanych betonowych segmentów, dlatego są szybkie w montażu. Mogą mieć konstrukcję litą lub ażurową. Estetykę elementów betonowych można poprawić poprzez zaimpregnowanie ich odpowiednią farbą w wybranym kolorze przeznaczoną do elementów betonowych. Ich atutem jest to że są niezwykle trwałe, odporne na mróz i bardzo dobrze znoszą zmienne warunki atmosferyczne. Najczęściej są montowane poprzez wsunięcie ich w odpowiednio wyprofilowane słupy betonowe. Przy montażu przęseł betonowych przy słupach bramowych można zastosować zamiast słupa betonowego ceownik, który będzie pełnił rolę łącznika przy słupie bramowym. Ogrodzenia betonowe można wykonać także z bloczków betonowych. Są one ułożone jak klocki za pomocą odpowiedniego kleju, wewnątrz zazbrojone prętami żebrowanymii wypełnione mieszanką betonową o odpowiedniej klasie.Można z nich budować ogrodzenia o dowolnej wysokości oraz formować kolumny i niskie murki dla przęseł drewnianych lub metalowych.

Jak wygląda montaż ogrodzeń betonowych

Podczas wykonywania ogrodzenia betonowego należy wykonać otwór w gruncie, obsadzić słup i zasypać go mieszanką betonową. Przed obsadzeniem słupów należy wykonać podsypkę z piasku lub mieszanki betonowej, która będzie stabilizowała nowo powstałą konstrukcję. Zdarza się, że wykonawcy zasypują co drugi słup mieszanką betonową, a co drugi gruzem lub ziemią. Jest to niewłaściwy sposób montażu, który w przyszłości prowadzi do zapadnięcia się słupków zamontowanych na gruzie lub ziemi. Gdy mieszanka betonowa wyschnie, należy wsunąć płyty w odpowiednio wyprofilowane słupy. Spotyka się praktykę, gdzie pomiędzy ustawiane słupy od razu wsuwa się po jednej płycie, która spełnia funkcję rozpórki między słupami i wówczas mamy pewność, że reszta płyt wsunie się od góry w łatwością. Przy zakupie elementów należy pamiętać o ich jakości. W przypadku gdy postawimy na cenę, a nie na jakość, to wówczas trzeba będzie szlifować boki płyt, ponieważ mogą one mieć między sobą duże rozbieżności wymiarowe.

FPHU FORMUR Ogrodzenia

Formur Ogrodzenia jest to firma rozwijająca się na rynku budowlano ogrodzeniowym. Oferujemy profesjonalną budowę ogrodzeń, sprzedaż materiałów budowlanych, usługi spawalnicze oraz wynajem sprzętu budowlanego.
W asortymencie można znaleźć murki ogrodzeniowe (podmurówki), bloczki, daszki, siatki, słupki, panele, akcesoria. Zapewniamy wysokiej jakości produkty w atrakcyjnych cenach.
The site was designed with Mobirise template