OGRODZENIE DREWNIANE

Ogrodzenie drewniane

Ogrodzenie drewniane

Ogrodzenie drewniane zwykle jest wykonywane ze sztachet, żerdzi lub bali. Jeśli ma być wykonane wyłącznie z drewna to wszystkie jego elementy należy wcześniej starannie zaimpregnować oraz pomalować. Ogrodzenie drewniane ma różne formy. Może to być płot ze zwykłych sztachet, desek lub drewnianych bali albo mocny płot z betonowych, kamiennych lub ceglanych słupów, gdzie wypełnienie przęseł stanowią elementy drewniane.

Jak wygląda montaż ogrodzeń drewnianych

Montaż ogrodzenia drewnianego zależy od konstrukcji konkretnego ogrodzenia. Systemy panelowe poziome, tj. deski montowane w poziomie do lica ogrodzenia, montuje się za pomocą łączników z wkrętem do drewnianych słupków, wcześniej osadzonych w gruncie najlepiej poniżej poziomu przemarzania gruntu. Dzięki temu można uniknąć w przyszłości niemiłej niespodzianki jaką jest efekt tzw. „pofalowania ogrodzenia”. Natomiast ogrodzenie przęsłowe montuje się do słupów używając śrub, nitów oraz obejm. Słupy i cokoły przy tego rodzaju ogrodzeniach mogą być betonowe, ceglane oraz kamienne, a w niektórych przypadkach są także wykonane z drewna.

FPHU FORMUR Ogrodzenia

Formur Ogrodzenia jest to firma rozwijająca się na rynku budowlano ogrodzeniowym. Oferujemy profesjonalną budowę ogrodzeń, sprzedaż materiałów budowlanych, usługi spawalnicze oraz wynajem sprzętu budowlanego.
W asortymencie można znaleźć murki ogrodzeniowe (podmurówki), bloczki, daszki, siatki, słupki, panele, akcesoria. Zapewniamy wysokiej jakości produkty w atrakcyjnych cenach.
Website was built with Mobirise