OGRODZENIE PANELOWE

ogrodzenie panelowe

Ogrodzenie panelowe

Ogrodzenie panelowe składa się z gotowych elementów, zwykle drewnianych, stalowych lub betonowych. Takie ogrodzenie montuje się zazwyczaj na równym terenie z uwagi na utrudnienie w docinaniu jego elementów. Panele drewniane montuje się do słupków stalowych lub betonowych. Istnieją także płoty lamelowe, zbudowane z wysokich drewnianych paneli, które są elementem dekoracyjnym, za pomocą którego można wydzielić na przykład zaciszne miejsce w ogrodzie. Panele stalowe wykonane z zgrzewanego drutu o czworokątnym kształcie oczek są znacznie bardziej sztywne niż klasyczna siatka, co ułatwia ich montaż oraz zmniejsza podatność na odkształcenie i zniszczenie. Można także zbudować ogrodzenie z gotowych przęseł metalowych. Z kolei panele betonowe składają się z gotowych elementów, imitujących kamień, cegłę bądź drewno i wzmocnionych zbrojeniem zgrzewanym z żebrowanych prętów. Mogą one być ażurowe lub pełne z przęsłami betonowymi lub metalowymi. Stanowią szybkie w montażu rozwiązanie oraz są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Panele z różnych materiałów można kupić w zestawie ze słupkami i innymi niezbędnymi akcesoriami.

Jak wygląda montaż ogrodzeń panelowych

Przed wykonaniem ogrodzenia panelowego z prefabrykowaną podmurówką należy usunąć stare ogrodzenie, jeśli takie istniało. Następnie należy wyrównać teren i odczekać pewien czas (w zależności od potrzeb), żeby podłoże zagęściło się w wyniku opadów deszczu. Ziemię można także ubić drganiami, np. zagęszczarką lub skoczkiem. W kolejnym etapie należy ustalić z inwestorem sposób budowy ogrodzenia: w poziomie czy według terenu. Na tej podstawie zaznacza się sznurkiem wymiary ogrodzenia. Kolejny etap to kopanie otworów, które mogą być wykonane za pomocą łopaty, świdra ręcznego, świdra spalinowego lub minikoparki ze świdrem. Głębokość otworów należy wykonać według poziomu przemarzania gruntu na danym terenie na podstawie obrazującej je mapy. Słupki można zamontować na dwa sposoby. Według pierwszego z nich słupki montuje się na mieszance betonowej o mokrej konsystencji wykonanej z odpowiedniej klasy betonu. Drugi sposób polega na montażu słupków za pomocą półsuchej mieszanki betonowej o odpowiedniej klasie betonu. Zdarza się, że mieszanka betonowa przygotowana na budowie nie posiada planowanej klasy, więc jej zastosowanie nie przyniesie zamierzonego efektu. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest zamówienie gotowego betonu u producenta. Montaż betonowych bloczków (łączników) odbywa się poprzez ustawienie elementu na podsypce z mieszanki betonowej, z uwzględnieniem w zależności od potrzeb pionu i/lub poziomu. Następnie należy zalać ustawione elementy rozrobioną mieszanką betonową do stanu mokrego. Można zalać bloczki równo z górą i z upływem czasu dokładać mieszanki lub zalać je kilka centymetrów poniżej od góry, a następnego dnia zatrzeć góry bloczków półsuchą mieszanką betonową. Następnie należy roznieść podmurówkę poprzez wsunięcie jej w odpowiednio wyprofilowane łączniki i przystąpić do montażu przęseł panelowych. Panele montuje się zwykle na słupkach 60x40 mm, jednak nie jest to regułą. Panel można montować zarówno pomiędzy słupkami, jak i przylegająco do słupków. Wówczas łączy się go ze słupkiem odpowiednimi zapinkami, a z innymi panelami spinkami. Jeśli chodzi o opcję montażu panelu między słupkami, to panel ze słupkiem należy połączyć za pomocą obejm startowych, przelotowych czy narożnych. Na koniec na słupki należy założyć daszki. Mogą one być z tworzywa PCV lub stalowe.

FPHU FORMUR Ogrodzenia

Formur Ogrodzenia jest to firma rozwijająca się na rynku budowlano ogrodzeniowym. Oferujemy profesjonalną i kompleksową budowę i montaż ogrodzeń oraz usługi spawalnicze. 






  • Siedzibą firmy jest Brzeźnica, natomiast z naszych usług korzystają również mieszkańcy miasta Dębica. Budujemy ogrodzenia od A do Z z dostarczeniem wszystkich produktów.

Offline Website Creator