OGRODZENIE STALOWE

Spawanie ogrodzenia stalowego

Ogrodzenie stalowe

Ogrodzenia stalowe mogą być różnego rodzaju. Niezwykle efektowne i estetyczne są kute ogrodzenia. Stanowią one wyrób kowalstwa artystycznego i są wykonywane według dostępnych wzorów lub na indywidualne zamówienie klienta. Poszczególne elementy ogrodzenia stalowego można łączyć na wiele sposobów. Jeśli są to proste, łatwe do oszlifowania konstrukcje łączy się je spawem, natomiast tradycyjne formy są nitowane na gorąco w celu zapewnienia wytrzymałości konstrukcji. Należy pamiętać, iż łączenie przęseł na stałe za pomocą spawów może skutkować popękaniem łączeń. Dobrym zwyczajem jest montowanie przęsła ze słupem stalowym czy betonowym za pomocą śruby z zastosowaniem w połączeniu swobodnego luzu. Wówczasmożliwe jest swobodne rozszerzanie i kurczenie się elementu przęsła pomiędzy słupamipod wpływem słońca, wiatru czy mrozu. Ze stali wykonuje się przęsła, bramy i furtki ogrodzeniowe.

Jak wygląda montaż ogrodzeń stalowych

Montaż ogrodzenia stalowego jest podobny do montażu ogrodzenia panelowego. Należy pamiętać, aby przęseł nie mocować do słupów na stałe na przykład poprzez spawanie. Grunt różnie zachowuje się w warunkach zimowych, co jest spowodowane jego rodzajem. Inaczej zachowuje się grunt piaskowy, a inaczej glina. Przęsła stalowe najlepiej montować do słupów za pomocą śrub, które mają luz na połączeniu. Na połączeniu np. w płaskowniku należy wykonać owalny otwór pod śrubę, dzięki czemu pod wpływem przemieszczania się słupka w zimie, połączenie słupek-przęsło będzie mogło „pracować”.

FPHU FORMUR Ogrodzenia

Formur Ogrodzenia jest to firma rozwijająca się na rynku budowlano ogrodzeniowym. Oferujemy profesjonalną budowę ogrodzeń, sprzedaż materiałów budowlanych, usługi spawalnicze oraz wynajem sprzętu budowlanego.
W asortymencie można znaleźć murki ogrodzeniowe (podmurówki), bloczki, daszki, siatki, słupki, panele, akcesoria. Zapewniamy wysokiej jakości produkty w atrakcyjnych cenach.
Made with Mobirise html web templates