Jak można wykorzystać spalinowy rębak do gałęzi na swoim podwórku?

Przyjemne promienie słoneczne za oknem sprzyjają nie tylko odpoczynkowi. Zachęcają nas także do tego, aby zająć się pracami, które skutecznie odwlekaliśmy do ostatniej chwili. Systematyczne podcinanie drzew jest dla nich samych zdrowe i powoduje ich lepsze kwitnienie. Co więcej, nieprzycinane rośliny chorują o wiele częściej. To tylko kilka z powodów, oczywiście ważne są również względy estetyczne. W każdym razie bez przycinania ani rusz. Ale co zrobić z pozostałościami po drzewach? Spalinowy rębak do gałęzi wychodzi do nas z pomocną dłonią. I wcale nie musisz kupować go w sklepie specjalistycznym – wystarczy, że zgłosisz się do nas, a my z chęcią Ci go wynajmiemy. Jak jednak dobrze wykorzystać rozdrabniarkę do gałęzi? Dowiesz się w tym wpisie.

Rębak do gałęzi - wióry

Spalinowy rębak do gałęzi przyda się w każdym ogrodzie!


Podstawową funkcji kosiarki jest koszenie. To jasne dla wszystkich jak słońce. Najpierw więc miejmy na uwadze ten aspekt, ponieważ wymienić można w tej kwestii kilka opcji. Koszenie może bowiem skutkować tylnym wyrzutem, bocznym wyrzutem czy też mulczowaniem. Po kolei. Tylny wyrzut może być do kosza i bez niego. Pierwszy wariant będzie dobry dla małych terenów, których wygląd jest istotny, ponieważ resztki trawy skutecznie wyrzucimy poprzez właśnie kosz. Drugi wariant przyda się, gdy zalegająca trawa nie stoi na przeszkodzie, a teren jest na tyle spory, że kosz zapełniałby się zbyt często. Wspomniany wcześniej boczny wyrzut to częsty aspekt mulczowania, więc na potrzeby wpisu połączymy opis w jedno. Mulczowanie to silne rozdrobnienie trawy. Pozostawienie jej na trawniku jest idealnym nawozem, dzięki czemu trawa zyska cenne źródło pożywienia. To jednak wymaga dużej częstotliwości, a także ewentualnego zbierania. 

Spalinowy rębak do gałęzi przyda się w każdym ogrodzie!

Dobra rozdrabniarka przyda się nie tylko w gospodarstwie rolnym, ale także wszędzie tam, gdzie na ogrodach kwitną krzewy i drzewa. Organiczne odpady powstałe z przycinania można bardzo dobrze wykorzystać, aby nic się nie zmarnowało. Do czego przydadzą się nam rozdrobnione gałązki przy pomocy rębaka? Powstałą ściółkę wykorzystać możemy praktycznie od razu na swoim podwórku. Chroni ona bowiem przed wysuszeniem i nasiąkaniem oraz zapobiega rośnięciu chwastów. To także świetny podkład pod kompost, a także idealny wkład do domowego kominku. W ostatnim przykładzie dobrze będzie jednak zwiększyć grubość przecinania gałązek do około 3-5 cm.  

Wcale nie musisz kupować rozdrabniarki. Możesz ją u nas wypożyczyć!

W naszej firmie Formur na co dzień zajmujemy się budową ogrodzeń, ale także prowadzimy sklep budowlany. Wszystkie nasze produkty wykonane są przez najbardziej renomowane marki, dzięki czemu możesz mieć pewność, że całość dopięta będzie zawsze na ostatni guzik. Zdajemy sobie sprawę z potrzeb naszych Klientów, dlatego też rozszerzyliśmy ofertę. Dzięki temu możesz wypożyczyć u nas ze wszech miar profesjonalny, spalinowy rębak do gałęzi i to w atrakcyjnej cenie! Z nim nie musisz się martwić o pozostałości po obróbce drewna. Serdecznie zapraszamy do kontaktu! 


Jeżeli szukasz rębaka do gałęzi w okolicy? Skontaktuj się z lokalnym specjalistą FORMUR, aby umówić szczegóły.


Czy twoja wierna stara kosiarka w końcu się zepsuła? A może szukasz regularnej umowy serwisowej, aby zapewnić doskonałą wydajność przez długi czas? FORMUR oferuje fachowe naprawy, konserwację i serwis sprzętu ogrodniczego, utrzymując go w dobrym stanie przez cały rok.

FPHU FORMUR Ogrodzenia

Formur Ogrodzenia jest to firma rozwijająca się na rynku ogrodzeniowym, w jej asortymencie można znaleźć murki ogrodzeniowe (podmurówki), bloczki, daszki, siatki, słupki, panele, akcesoria. Zapewniamy wysokiej jakości produkty w atrakcyjnych cenach.

Nasza oferta

The website was created with Mobirise templates