Przygotowanie kosiarki na Zimę - jak należy zabezpieczyć narzędzia ogrodowe przed zimą

Gdy sezon koszenia zbliża się ku końcowi to znak, że należy przygotować swój sprzęt na nadchodzące mrozy. W ramach godnej odprawy, kosiarkę spalinową powinno się nie tylko wyczyścić, lecz także zakonserwować – chyba, że wraz z przyjściem wiosny chcemy się pożegnać z naszym niezawodnym sprzętem. Kosiarka spalinowa powinna być przechowywana w suchym i zabezpieczonym przed mrozem miejscu, co nie oznacza, że można ot tak sobie odłożyć ją do szopy czy garażu. Nieprzemyślane decyzje skutkować mogą prawdziwą tragedią – zwłaszcza, jeśli w zbiorniku kosiarki pozostawi się paliwo. Przygotowanie kosiarki na zimę nie jest trudnym zadaniem, a zapewni spokój podczas wiosennych przygotowań do rozpoczęcia sezonu. Konserwacja sprzętu ogrodniczego to nasz konik, dlatego wspólnie z naszymi ekspertami postanowiliśmy podzielić się wiedzą na ten temat – dowiedz się, jak powinno przebiegać fachowe przygotowanie kosiarki na zimę z firmą Formur!

Zagęszczarka

Konserwacja kosiarki spalinowej na zimę – czyszczenie i pozbycie się paliwa

Skuteczna konserwacja powinna odbywać się na wyczyszczonym sprzęcie. Po całym sezonie regularnego koszenia Twój niegdyś czerwony sprzęt ogrodniczy przybrał barwę zieleni? Czyszczenie kosiarki nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy, jednak nie powinno się go pomijać. Zanim zaczniesz usuwać zielonkawą warstwę trawy z kosiarki, przede wszystkim odłącz końcówkę przewodu wysokiego napięcia ze świecy zapłonowej. Choć wydaje się to oczywiste, to właśnie o tym szczególe zapomina większość osób; to absolutnie niezbędne dla bezpieczeństwa dalszych prac, bowiem zapobiega samoczynnemu bądź przypadkowemu uruchomieniu kosiarki. Czyszczenie kosiarki obejmuje zarówno wewnętrzną i zewnętrzną część sprzętu; to właśnie na spodzie znajduje się najwięcej nagromadzonych nieczystości i resztek, które oblepiają korpus. Na tym etapie powinieneś też usunąć paliwo ze zbiornika. Istnieją różne sposoby na dokonanie tego zabiegu, jednak współcześnie o wiele przychylniej patrzy się na metodę „wypalenia” paliwa. Polega ona na zostawieniu kosiarki włączonej aż do momentu, gdy paliwo się wypali, kosiarka zaś – wyłączy. Niewykorzystane paliwo, które pozostanie w kosiarce na zimę, może zrobić się lepkie i stać się bezpośrednią przyczyną pojawienia się rdzy w zbiorniku.

Konserwacja sprzętu ogrodniczego – wymiana oleju i oczyszczenie filtra powietrza

Wymiana oleju to obowiązek podczas każdej konserwacji kosiarek wyposażonych w silnik czterosuwowy. Najkorzystniejszym momentem jej przeprowadzenia jest czas tuż po wypaleniu paliwa. Pryz nagrzanym silniku zdecydowanie łatwiej będzie Ci zlać olej pozostały w kosiarce. Jeżeli jesteś właścicielem nowoczesnego sprzętu ogrodniczego, wymiana nie będzie wymagać od Ciebie żadnego wysiłku – większość innowacyjnych modeli kosiarek posiada specjalne korki do zlewania oleju. Znajdują się one w dolnej części korpusu; wystarczy podłożyć pod to miejsce naczynie, do którego chcesz zlać olej, odkręcić korek i poczekać na wyciek całości płynu. Jeżeli Twój starszy, lecz wciąż funkcjonalny, sprzęt nie posiada tego udogodnienia, odkręć korek wlewu i usuń olej posługując się do tego odsysarką. Na miejsce starego oleju powinieneś od razu wlać nowy, a jego ilość nie powinna przekraczać oznaczenia znajdującego się na górze wskaźniku. Przygotowanie kosiarki na zimę wymaga oczyszczenia filtra powietrza. W zależności od jego rodzaju, stosuje się inną metodę.


- Filtr papierowy wymaga wyjęcia i oczyszczenia przez lekkie postukiwanie o twarde podłoże; jeżeli mimo Twoich działań filtr pozostanie brudny, powinieneś wymienić go na nowy.
- Filtr gąbkowy powinien zostać wyjęty i wypłukany w wodzie z mydłem. Pozostaw go do całkowitego wyschnięcia, by później nasączyć go olejem do filtrów oraz na nowo zamontować w silniku kosiarki.


Przygotowanie kosiarki na kolejny sezon – zadbanie o świecę zapłonową i nóż tnący


Do wykręcenia świecy wykorzystaj klucz nasadowy; czyszczenie tego elementu powinno przebiegać z pomocą drucianej szczoteczki. Dokładnie oczyść elektrody świecy, by później (przy pomocy szczelinomierza) ustawić między nimi szczelinę na 0,5 mm. Jeżeli wyczyścisz świecę zapłonową, możesz skupić się na nożu tnącym. Konserwacja sprzętu ogrodniczego, takiego jak nóż kosiarki, powinna przebiegać wyłącznie w rękawicach ochronnych. W celu odkręcenia noża tnącego, wykręć śrubokrętem przytrzymującą go śrubę. Samodzielne naostrzenie noża wymaga umiejętności posługiwania się wyważarką, jednak jeżeli nie posiadasz odpowiedniego sprzętu lub doświadczenia z tego rodzaju narzędziem, zgłoś się do jednego z naszych punktów serwisowych. Chętnie Ci w tym pomożemy!

Kiedy serwis sprzętu ogrodniczego okazuje się niezbędny...

Podczas wykonywania przeglądu przed zimą zauważysz, że któryś z elementów kosiarki wymaga wymiany, nie zostawiaj tego na kolejny sezon – wiosną notuje się największe zapotrzebowania na części zamienne i istnieje ryzyko, że nie będą one od razu dostępne w sklepach oferujących tego rodzaju elementy. Jako specjaliści posiadamy odpowiednie kwalifikacje ku temu, by zająć się Twoim sprzętem. Żaden problem z kosiarką nie jest nam straszny! Powierzając sprzęt w nasze ręce masz pewność, że zostanie on dokładnie przejrzany pod kątem ewentualnych uszkodzeń, a jeżeli takowe się pojawią, nasi eksperci błyskawicznie się ich pozbędą! Również konserwacja sprzętu ogrodniczego nie jest dla nas czymś obcym. Przygotowanie kosiarki na zimę to jedna z wielu usług, jakie świadczymy mieszkańcom miasta Dębica. Atrakcyjna cena przy jednoczesnym wysokim poziomie profesjonalizmu – to właśnie Formur.

W ramach godnej odprawy, kosiarkę spalinową powinno się nie tylko wyczyścić, lecz także zakonserwować – chyba, że wraz z przyjściem wiosny chcemy się pożegnać z naszym niezawodnym sprzętem.

FPHU FORMUR Ogrodzenia

Formur Ogrodzenia jest to firma rozwijająca się na rynku budowlano ogrodzeniowym. Oferujemy profesjonalną budowę ogrodzeń, sprzedaż materiałów budowlanych, usługi spawalnicze oraz wynajem sprzętu budowlanego.
W asortymencie można znaleźć murki ogrodzeniowe (podmurówki), bloczki, daszki, siatki, słupki, panele, akcesoria. Zapewniamy wysokiej jakości produkty w atrakcyjnych cenach.
Built with Mobirise website themes