Konserwacja sprzętu ogrodniczego - dlaczego jest tak ważna

Serwis sprzętu ogrodniczego opiera się na szerokiej gamie sprzętu, aby zachować jak najlepszy wygląd trawników, ogrodów i innych obszarów zewnętrznych. Należy zapewnić sprawne działanie wszystkich urządzeń do pielęgnacji krajobrazu i zapewnić dyspozycyjność floty, ważne jest posiadanie skutecznego planu konserwacji urządzeń do pielęgnacji krajobrazu.

konserwacja sprzętu ogrodniczego

Nadążanie za konserwacją sprzętu do kształtowania krajobrazu ma kluczowe znaczenie do utrzymania ich w jak najlepszym stanie. Bez sprawnego sprzętu nie możemy skutecznie wykonywać swoich zadań. Bardzo ważne jest, aby cały sprzęt był bezpieczny i gotowy do pracy. 

Regularna konserwacja utrzymuje narzędzia ogrodowe w dobrym stanie i pomaga im dłużej służyć. Narzędzia muszą być nie tylko ostre, ale także czyste i sterylne. Narzędzia wystawione na kontakt z roślinami lub glebą z inwazją bakterii, grzybów lub owadów mogą rozprzestrzenić te problemy po całym ogrodzie.

Oprócz codziennej konserwacji warto, niektóre narzędzia rozbierać na części i dokładnie czyścić co najmniej raz w sezonie. Można to zrobić pod koniec sezonu przed przechowywaniem narzędzi na zimę.
Cięcie lub przycinanie tępymi ostrzami często powoduje uszkodzenie gałęzi, które zostały oderwane lub rozdarte, co czyni je bardziej podatnymi na choroby.

Większość producentów sprzętu do pielęgnacji krajobrazu wydaje zalecenia dotyczące konserwacji zapobiegawczej na podstawie użytkowania.

Kosiarka - najczęściej używane narzędzie do pielęgnacji ogrodu

Utrzymywanie kosiarki w doskonałym stanie roboczym jest ważną częścią utrzymania pięknego, zdrowego trawnika, a także jest kluczem do zapewnienia jak najdłuższej pracy kosiarki

Ogólna przyjęło się że ​​kosiarka powinna być serwisowana mniej więcej raz w roku, ale zdarzają się sytuacje (szczególnie, gdy maszyny wykonują dużo pracy), że możesz potrzebować dodatkowych poprawek przez cały sezon. Warto pomyśleć o swojej kosiarce w taki sam sposób, jak o swoim samochodzie. Większość ludzi zabierze swój pojazd do warsztatu, gdy tylko coś wydaje się nie tak, aby zapobiec późniejszym wydatkom.
Przeprowadzanie regularnej konserwacji kosiarki, w szczególności jej silnika, przedłuży jej żywotność i pomoże jej działać jak najlepiej przez cały sezon. Jednak jeśli chodzi o kosiarki, więcej osób będzie czekać, aż ich maszyny całkowicie się zepsują, zamiast naprawiać drobny problem, gdy ten pojawia się po raz pierwszy. Może to być spowodowane tym, że rzadziej używają kosiarki i nie muszą zwracać uwagi, kiedy coś jest inne. Regularne serwisowanie kosiarki wykryje wszelkie drobne problemy, a także utrzyma ważność gwarancji, co oznacza, że ​​bardziej prawdopodobne jest, że poszukasz profesjonalnej pomocy, gdy coś wydaje się nieco nie tak.
Konserwację kosiarki można przeprowadzać o każdej porze roku, ale dwa z najlepszych momentów to początek sezonu przed pierwszym koszeniem lub pod koniec sezonu. Dodatkowo usuwanie małych pniaków, cegieł i innych przeszkód to jeden ze sposobów ochrony kosiarki przed przedwczesną śmiercią, ponieważ uderzanie jej ostrzem jest powszechnym sposobem na zniszczenie tych maszyn.

Możemy samodzielnie dostroić swoją kosiarkę jednak warto wynająć eksperta od kosiarek, który zajmie się nią profesjonalnie. Tak czy inaczej, konserwacja kosiarki to coś, co powinno być wykonywane przynajmniej raz w roku. 


Lista kontrolna konserwacji kosiarki
Lista kontrolna dzięki której upewnisz się, że robisz wszystko, co konieczne, aby Twoja kosiarka działała jak najlepiej: 

  • Wymiana oleju
  • Dodanie stabilizatora paliwa do układu paliwowego lub usuń całe paliwo z kosiarki, jeśli nie używasz kosiarki na dłużej niż 30 dni
  • Wymiana świecy zapłonowej
  • Wymiana i wyczyszczenie filtr powietrza
  • Ostrzenie ostrza kosiarki
  • Wyważenie ostrza kosiarki
  • Utrzymanie kosiarki w czystości

Specjaliści od pielęgnacji sprzętu ogrodniczego FORMUR są gotowi pomóc Ci określić, jakich czynności konserwacyjnych wymaga Twoja kosiarka i pomóc w utrzymaniu jej w najlepszym stanie. Dzięki temu oszczędzasz również pieniądze, ponieważ chronisz początkową inwestycję w kosiarkę i prawdopodobnie nie będziesz wymagał wielu napraw, aby cieszyć się optymalną pracą kosiarki.


Jeżeli szukasz serwisu kosiarek w okolicy? Skontaktuj się z lokalnym specjalistą FORMUR, aby umówić się na konserwację kosiarki .


Czy twoja wierna stara kosiarka w końcu się zepsuła? A może szukasz regularnej umowy serwisowej, aby zapewnić doskonałą wydajność przez długi czas? FORMUR oferuje fachowe naprawy, konserwację i serwis sprzętu ogrodniczego, utrzymując go w dobrym stanie przez cały rok.

FPHU FORMUR Ogrodzenia

Formur Ogrodzenia jest to firma rozwijająca się na rynku ogrodzeniowym, w jej asortymencie można znaleźć murki ogrodzeniowe (podmurówki), bloczki, daszki, siatki, słupki, panele, akcesoria. Zapewniamy wysokiej jakości produkty w atrakcyjnych cenach.

Nasza oferta

Page was built with Mobirise